środa, 21 lutego 2018

O książce 'Skóra Fascynująca historia' + do poczytania dla WAS
Będąc kilka dni temu w bibliotece, w moje ręce wpadła książka DR YAEL ADLER 'Skora fascynująca historia'  Jest to przydatna lektura dla osob, ktore interesują się kosmetykami dbaniem o siebie.
Znajdziemy w niej iliustracje; warstwy skóry ,funkcje . 
Zagadnienia ; pH skory (jest wyjaśnione dlaczego nie myć twarzy mydłem) 
łuszczenie się skory, wypryski, przebarwienia, blizny, rozstępy .

 Bardzo ważnym tematem jest ochrona przed promieniami UV .Niestety w dalszym ciągu nie wszyscy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa spowodowanego promieniowaniem.

Gdy jestesmy już przy temacie promieniowania; w książce przeczytać można o nowotworach skóry,czerniakach (jak powstają)  jak kontrolować znamiona na skórze.

Ciekawym tematem na pewno są zmarszczki.
Autorka napisała też o bajkach, które wciskają nam producenci kremów z botoksem, który ma wypełnić zmarszczki a w rzeczywistości nie jest w stanie przeniknąć w głąb skory, tak by je wypełnić.
 Przecież wtedy ludzie by się nie ostrzykiwali :) 


Czy zastanawialiście się kiedyś co znajduje się w tuszach do tatuażu? 
Dbamy o siebie jedząc zdrową żywność, unikamy aluminium w antyperspirantach a wstrzykujemy sobie w głąb skory farby, niekorzystne dla naszego zdrowia zawierające nawet metale ciężkie, aluminium, glin .

Ostatnim działem jest dieta i jej wpływ na skorę.Wreszcie znalazlam wyjaśnienie dlaczego przy złym stanie skóry odstawić mleko.  Chodzi tu o substancję wykrywalną we krwi IGF-1. 

No i jeszcze mała ściąga, co jeść by zachować piękną skórę. 
np.likopen zawarty w przecierach pomidorowych oraz keczupie) 
zielony chlorofil (sałata, brokuł, szpinak) i wiele innych przykładów.Ja osobiście polecam tę książkę. Jeśli czytalyście coś o podobnej tematyce, dajcie znać w komentarzu!! :) 
Zapraszam na  INSTAGRAM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...